Strona główna » Dlaczego warto wybrać panele drewniane na podłogę

Dlaczego warto wybrać panele drewniane na podłogę

Każdy, kto przystępuje do budowy, remontu czy renowacji domu, przywiązuje ogromną wagę do tego, jakie materiały zostaną użyte. Jakie zostaną wykorzystane farby, tapety, płytki na podłogę i ściany w kuchni oraz w łazience. Ogromne znaczenie ma też materiał, jaki znajdzie się na podłodze w poszczególnych pomieszczeniach.

Drewniane panele podłogowe

Bardzo często używanym materiałem do pokrycia podłóg są panele drewniane. Ich popularność nie maleje i od wielu lat cieszą się popularnością. Ogromną zaletą tego materiału jest trwałość oraz estetyczny wygląd zachowywany przez wiele lat. Bardzo ważne jest również to, że panele drewniane są łatwe w montażu i z tego powodu wiele osób poradzi sobie z ich położeniem bez pomocy specjalistycznej firmy. Do prac niepotrzebny jest żaden profesjonalny sprzęt, a przy montażu nie używa się kleju.
Kolejna bardzo ważna zaleta paneli drewnianych to ich właściwości izolacyjne. Podłoga z takiego materiału to podłoga ciepła i można na niej stawiać bose nogi. Z tego powodu znakomicie nadaje się do sypialni i pokoju dziecięcego.
Ze względu na swój estetyczny wygląd panele drewniane z powodzeniem stosowane są do pokrycia podłóg w salonie. Na rynku jest ogromny wybór materiałów tego typu, w różnych rozmiarach, kolorach, wykonanych z różnego rodzaju drewna. Dlatego łatwo je dopasować do charakteru i stylu salonu. Sprawdzą się przede wszystkim w klasycznych wnętrzach i pokojach z meblami w stylu retro.

Odnowa paneli drewnianych

Niezwykłą zaletą takich podłóg jest to, że mogą być odnawiane. Panele laminowane w razie uszkodzenia lub po długim czasie użytkowania trzeba wymienić. Panele drewniane natomiast bez problemu można poddać renowacji. Najczęściej polega ona na wycyklinowaniu powierzchni podłogi, przy czym nie ma znaczenia czy panele ułożone są równolegle, czy w jodełkę.
Mimo że zakup paneli drewnianych to spory wydatek, zastosowanie takiego rozwiązania spowoduje, że podłogi przetrwają przez długie lata. Nie będą wymagały napraw ani wymiany co w perspektywie dłuższego czasu oznacza ogromne oszczędności dla domowego budżetu.